Aktualności

Bieżące wydarzenia

czwartek, 15 października 2020

Wygrana sprawa z ZUS

Sprawa dotyczyła Klientki Kancelarii, która po ok. 1.5 miesiąca od zatrudnienia niespodziewanie zaszła w ciążę, a następnie po kolejnych 2 miesiącach pracy rozpoczęła korzystanie ze zwolnienia chorobowego w czasie ciąży.(...)

środa, 14 października 2020

Prawomocne uniewinnienie w sprawie domniemanego zabójstwa w szczecińskim Dąbiu

Prawomocne uniewinnienie w sprawie domniemanego zabójstwa w Dąbiu (Szczecin). Reprezentowany przez naszą Kancelarię Adwokacką Klient został prawomocnie uniewinniony, mimo, ze początkowo stanął pod zarzutem udziału w zabójstwie. Tymczasem obrońca adwokat(...)

środa, 23 września 2020

Zadośćuczynienie w wysokości 250.000 zł dla oczyszczonego z zarzutów Policjanta

Do 250.000 zł podwyższył Sad Apelacyjny w Szczecinie zadośćuczynienie dla Policjanta za oczywiście niesłuszne zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie. Sąd Okręgowy w Szczecinie w pierwszej instancji przyznał oczyszczonemu z zarzutów Policjantowi(...)

piątek, 27 września 2019

Oczyszczono policjantów z zarzutów

Po kilku latach śledztwa, 7 miesiącach niesłusznego aresztu, w następstwie rażących uchybień poznańskiej prokuratury okręgowej, przejęciu sprawy przez Prokuraturę Krajowa, postępowanie zostało umorzone wobec reprezentowanego przez Nasza Kancelarie Klienta (byłego(...)

poniedziałek, 23 września 2019

Pomówienie w Internecie

Pomówienia w Internecie, tzw. hejt internetowy. Co można zrobić, jak ustalić sprawcę, jak zabezpieczyć dowody. Ustalenie sprawcy pomówienia w Internecie może okazać się trudne. Można skorzystać z Policji, lub Prokuratury.  (...)

wtorek, 18 czerwca 2019

Nadużywanie aresztu

Tymczasowe aresztowanie (potocznie areszt) – to najbardziej dotkliwy ze środków zapobiegawczych stosowanych wobec podejrzanego lub oskarżonego w toku postępowania karnego, polegający na osadzeniu go w stałym miejscu (areszcie śledczym), w(...)

czwartek, 30 maja 2019

Nowelizacja prawa karnego: dozór elektroniczny bardziej powszechny

"Wniosek o specjalne obroże będą mogli złożyć skazani na 1,5 roku więzienia. Osób funkcjonujących w Systemie Dozoru Elektronicznego może być dużo więcej." Czytaj więcej: https://www.rp.pl/Prawo-karne/305299917-Nowelizacja-prawa-karnego-dozor-elektroniczny-bardziej-powszechny.html

piątek, 24 maja 2019

Prace komercjalizacyjne nad inwestycją Kamienica Dohrna w Szczecinie zakończone sukcesem

Prace komercjalizacyjne nad inwestycją Kamienica Dohrna w Szczecinie zakończone sukcesem. Za obsługę prawną i wsparcie w negocjacjach odpowiedzialni byli adwokat Krzysztof Tumielewicz oraz adwokat Ewa Biernacka-Buksza .

poniedziałek, 10 grudnia 2018

Jesteś poszukiwany listem gończym, Europejskim Nakazem Aresztowania, Międzynarodowym Listem Gończym?

Jesteś poszukiwany listem gończym, europejskim nakazem aresztowania, międzynarodowym listem gończym, chcą Cię deportować? Skontaktuj się nami, pomożemy ci. Zgłosimy się do Twojej sprawy – jako Twój obrońca. Wszystkie formalności załatwisz(...)

piątek, 21 października 2016

Adwokat Krzysztof Tumielewicz dla Superstacja.tv - Szczecin: brutalne aresztowanie

Szczecin: brutalne aresztowanie za nagrywanie policjantów Brutalna interwencja policji w Szczecinie skończyła się skandalem. Policjanci skuli kajdankami i aresztowali mężczyznę, który nagrywał nieprzepisowe parkowanie radiowozu. Funkcjonariusze twierdzą, że mężczyzna ich(...)

poniedziałek, 20 czerwca 2016

Sędzia Sądu Dyscyplinarnego

Zawiadamiamy, że adwokat Krzysztof Tumielewicz został wybrany w dniu 18 czerwca 2016 r. przez Zgromadzenie Szczecińskiej Izby Adwokackiej - Sedzią Sądu Dyscyplinarnego na kadencję 2016 - 2020 r.    Zespół(...)

środa, 24 lipca 2013

Przesłuchanie adwokata grozi dyscyplinarką

Są pierwsze efekty monitorowania spraw, w których mecenasi są traktowani jak świadkowie. Sąd Dyscyplinarny przy Prokuratorze Generalnym wszczął postępowanie dyscyplinarne przeciwko prokuratorowi, który wbrew przepisom przesłuchiwał obrońcę w charakterze  świadka.(...)

wtorek, 18 czerwca 2013

Prawnik Roku 2012

Decyzją Kolegium Redakcyjnego oraz użytkowników portalu www.skutecznyadwokat.pl wyłoniliśmy najlepszych prawników roku 2012, których sylwetki przedstawiamy poniżej, w kolejności alfabetycznej. Partnerem Generalnym konkursu jest światowe wydawnictwo LexisNexis, które dla laureatów przygotowało(...)

poniedziałek, 18 czerwca 2012

Kara za niewskazanie kierującego pojazdem

Poniżej przykładowy sprzeciw w sprawie niewskazania kierującego pojazdem:   Do   Sąd Rejonowy w M ... .. Wydział Karny ul. Sprzeciw obrońcy od wyroku nakazowego Sądu Rejonowego w M ... z(...)

niedziela, 20 maja 2012

Sprawozdanie z VI Dnia Bezpłatnych Porad Adwokackich

Uprzejmie informujemy, że w dniu 19 maja 2012 r. odbył się już VI Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich. W ramach naszej Kancelarii porad prawnych udzielali adwokat Krzysztof Tumielewicz oraz aplikant adwokacki(...)

niedziela, 18 marca 2012

VI Edycja Dnia Bepłatnych Porad Adwokackich

Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej  wyznaczyło termin VI edycji Dnia Bezpłatnych Porad Adwokackich. Odbędzie się ona 19 maja 2012 r. (sobota). Adwokat Krzysztof Tumielewicz potwierdził swój udział w/w Dniu Bezpłatnych Porad(...)

środa, 1 lutego 2012

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Białymstoku z dnia 18 marca 2010 r. II AKa 18/2010

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Białymstoku z dnia 18 marca 2010 r. II AKa 18/2010 Wartości chronione przez art. 5 i art. 7 Konstytucji (ochrona wolności i praw człowieka i obywatela(...)

poniedziałek, 8 sierpnia 2011

Sprawca wypadku, może domagać się od ubezpieczyciela zwrotu pieniędzy ...

W dniu 13 lipca 2011 r. Sąd Najwyższy podjął ważną dla kierowców uchwałę, z której wynika, że:  sprawca wypadku komunikacyjnego, wobec którego zastosowano środek karny polegający na obowiązku naprawienia szkody(...)

poniedziałek, 11 lipca 2011

"Dziecko Polki w ręce Niemca"

Kolejna sprawa dotycząca „uprowadzenia dziecka" zza granicy trafia do Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych w Szczecinie. Adwokat Krzysztof Tumielewicz, zgłosił się do sprawy, gdzie Sąd I instancji nakazał matce wydać(...)

czwartek, 16 czerwca 2011

Głos Szczeciński "Zabiorą mi mieszkanie"

"Mieszkanie kupiłem w 1997 roku - mówi Jan Ryłów. - Akt notarialny z listopada 2000 roku potwierdza moje prawo do lokalu budynku nr 25 przy ul. Grzymińskiej w Szczecinie. Tu(...)

poniedziałek, 28 marca 2011

Dzień bezpłatnych porad prawnych

Uprzejmie informujemy, że w dniu 04 czerwca 2011 r. Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej wyznaczyło termin kolejnej akcji Dnia Bezpłatnych Porad Adwokackich "Adwokaci pro bono". W ramach Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych w(...)

wtorek, 11 stycznia 2011

Polsat o sprawie "Uprowadzenia dziecka za granice"

"Uprowadziła córkę - Niemcy ją chronią" 10.01.2011 Odnośnik do tematu na łamach strony programu "Interwencja".   Niemcy nie uznają polskich wyroków. Wracamy do bulwersującej historii Jana Kacprzaka. Mężczyzna już szósty(...)

wtorek, 21 grudnia 2010

Program bezpłatnych porad prawnych w Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych w Szczecinie Zapraszamy

Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych w Szczecinie, a w jej ramach między innymi adwokat Krzysztof Tumielewicz oraz współpracujący z Kancelarią Adwokacką aplikanci adwokaccy planują z nadejściem 2011 r. uruchomić „Program(...)