Doświadczenie

Sprawy kancelarii w mediach

środa, 23 września 2020

Superwizjer TVN - 250 tysięcy zadośćuczynienia dla byłego policjanta, bohatera reportażu pt. "Etatowy świadek"

"Sąd pierwszej instancji przyznał Grzegorzowi Rogulskiemu 140 tysięcy złotych tytułem zadośćuczynienia za niesłuszne aresztowanie. Apelację w tej sprawie złożył zarówno pełnomocnik byłego policjanta, mec. Krzysztof Tumielewicz, wskazujący na niecodzienną skalę(...)

piątek, 20 marca 2020

Odpowiedzialność karna za zawyżanie cen w dobie padnemii - wypowiedź dla Faktów TVN

Czy sprzedawcy wyzyskujący przymusowe położenie kupujących związane z obecną sytuacją empidemiczną mogą ponosić odpowiedzialność karną za sprzedaż produktów po znacznie zawyżonych cenach ? https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/koronawirus-w-polsce-podwyzki-cen-produktow-kontrole-uokik,1009583.html Zgodnie z treścią art. 304 Kodeksu(...)

czwartek, 30 stycznia 2020

Rozliczenie konkubinatu - podział majątku - prawo cywilne

Rozliczenie konkubinatu – problemy przy rozliczaniu osób pozostających w związkach pozamałżeńskich   Od dłuższego czasu budzi wiele wątpliwości praktycznych rozliczenie tzw. konkubinatu – związków partnerskich. Sądy stosują różne konstrukcje (co(...)

czwartek, 23 stycznia 2020

Wymuszenie rozbójnicze (art. 282 KK), a wymuszenie zwrotu wierzytelności (191 § 2 KK)

Na kanwie jednej ze spraw prowadzonych przez Naszą Kancelarię Adwokacką (adwokat Krzysztof Tumielewicz) – chcemy zwrócić uwagę na pewien problem prokuratury z prawidłowym kwalifikowaniem zachowań sprawców w/w przestępstw. W myśl(...)

środa, 4 grudnia 2019

Sprawa karna - obrońca w sprawie karnej - proces karny

https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,25475973,sprawa-gawlowskiego-i-afery-melioracyjnej-to-bedzie-ekspresowy.html?disableRedirects=true Ruszył proces tzw. afery melioracyjnej gdzie Kancelaria Adwokacka adwokat Krzysztof Tumielewicz (adwokat Szczecin) występuje w charakterze obrońcy jednego z oskarżonych. 

poniedziałek, 30 września 2019

Etatowy świadek - "my dajemy ci papiery" - ty potwierdzasz - prawo karne - postępowanie prokuratorsk

https://www.tvn24.pl/superwizjer-w-tvn24,149,m/etatowy-swiadek-reportaz-superwizjera-w-tvn24,972781.html Paweł P., pseudonim Ramzes. Gangster, który zeznawał w procesach jako mały świadek koronny. Jemu samemu groził surowy wyrok za gwałty, ale sprawy zostały umorzone. Reporter "Superwizjera" TVN dotarł do(...)

poniedziałek, 30 września 2019

Surowe kary za znęcanie się nad zwierzętami - Prawo karne

http://radioszczecin.pl/276,6366,surowe-kary-za-znecenie-sie-nad-zwierzetami-rozm&sp=40   Nawet do 5 lat więzienia może wynieść kara za znęcanie się nad zwierzętami doprowadzając je do śmierci. Poza tym obligatoryjna dla sprawcy jest nawiązka na cel związany z(...)

sobota, 17 sierpnia 2019

Obsługa prawna sprawa gospodarcza pomoc prawna

Uprzejmie informujemy, że adwokaci z Naszej Kancelarii (Kancelaria Adwokacka adwokat Krzysztof Tumielewicz) świadczyli kompleksową obsługę prawną przy zakupie, procesie projektowania, pozyskiwania warunków zabudowy, następnie pozwolenia na budowę – najpierw kompleksu(...)

sobota, 16 marca 2019

Sprawa gospodarcza (Sąd Okręgowy w Poznaniu) - wykonanie umowy o roboty budowlane

Po ponad 4 latach procesu, udało się doprowadzić do oddalenia powództwa – przeciwko Klientowi Naszej Kancelarii (wykonawcy budowlanemu), który stał się ofiarą Marka W. (biznesmena z Nowej Soli), który zlecił(...)

czwartek, 24 stycznia 2019

Uniewinnienie w głośnej sprawie brutalnego zabójstwa w Dąbiu

Reprezentowany przez adwokata Krzysztofa Tumielewicza NN, najpierw podejrzewany o zabójstwo, następnie oskarżony o udział w bójce ze skutkiem śmiertelnym, został w dniu dzisiejszym uniewinniony przez Sąd Okręgowy w Szczecinie. Sąd(...)

środa, 16 stycznia 2019

Agencje ochrony - jak działają podczas imprez masowych i czy rzeczywiście chronią? Gościem adwokat K

Gościem audycji w Radio Szczecin był adwokat Krzysztof Tumielewicz. Zapraszamy do odsłuchania audycji: Agencje ochrony - jak działają podczas imprez masowych i czy rzeczywiście chronią? Chronią czy nie chronią? -(...)

sobota, 12 stycznia 2019

Dwaj zachodniopomorscy policjanci oczyszczeni z zarzutów przemytu narkotyków

Prokuratura: pomyliliśmy się. Policjanci nie mieli nic wspólnego z gangiem i narkotykami. - Sposób w jaki do pewnego momentu prowadzono śledztwo budzi kategoryczny sprzeciw - mówi mec. Krzysztof Tumielewicz. więcej:(...)

poniedziałek, 14 maja 2018

Rok więzienia w zawieszeniu - wyrok dla sprawcy nieumyślnego spowodowania śmierci

Sąd zdecydował się jednak zmienić kwalifikację czynu z pobicia ze skutkiem śmiertelnym - jakiego chciał prokurator - na nieumyślne spowodowanie śmierci. Jak mówił podczas ogłaszania wyroku sędzia Paweł Balcerowicz -(...)

czwartek, 7 września 2017

Relacje w ruchu drogowym

Jak kształtują się relacje na linii piesi-kierowcy i rowerzyści w Szczecinie? Są sytuacji, które udowadniają, że niezbyt dobrze. Gośćmi Radia Plus byli: Karolina Grochowicka (Stowarzyszenie Rowerowy Szczecin), Filip Grega (ekspert(...)

poniedziałek, 10 stycznia 2011

Uprowadziła córkę - Niemcy ją chronią

Sąd uwzględnił wniosek o wydanie dziecka złożony przez pana Jana oraz oddalił wniosek matki o przywrócenie jej władzy rodzicielskiej - mówi Krzysztof Tumielewicz, adwokat pana Jana. - Trzeba będzie przeprowadzić(...)

replica swiss watchesthis contentsee here